AH3270Q-P-A
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
AH3270Q-P-A
Category : Sensors, Transducers Magnetic Sensors Switches (Solid State)
Function : Latch
Product Status : Active
Features : Temperature Compensated
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : Automotive, AEC-Q100
Supplier Device Package : 3-SIP
Output Type : Current Source
Polarization : South Pole
Mfr : Diodes Incorporated
Current - Supply (Max) : 5mA
Voltage - Supply : 2.7V ~ 27V
Sensing Range : 2.8mT Trip, -2.8mT Release
Package / Case : 3-SIP
Current - Output (Max) : -
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Technology : Hall Effect
Test Condition : 25°C