SMAJ48AHE3/61
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMAJ48AHE3/61
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 400 W
Package / Case : DO-214AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 77.4 V
Breakdown Voltage : 53.3 V
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 48V 5% Uni AEC-Q101 Qualified