SMBG33A-E3/5B
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBG33A-E3/5B
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-215AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 53.3 V
Breakdown Voltage : 36.7 V
Series : SMBG
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 33V 5% Uni