SMBJ36CA
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ36CA
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 58.1 V
Breakdown Voltage : 40 V to 44.2 V
Series : SMBJ36CA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 36V 600W SMB Bidirectional