RFN20TF6SFH
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
RFN20TF6SFH
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 50 nA
Package / Case : TO220NFM-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 600 V
Max Surge Current : 100 A
Packaging : Reel
Configuration : Single
Series : RFN20TF6SFH
Recovery Time : 40 ns
Vf - Forward Voltage : 1.25 V
If - Forward Current : 20 A
Product : Switching Diodes
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : Diodes - General Purpose, Power, Switching 600V Vrm 20A Io Recovery Diode