V40100PW-M3/4W
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
V40100PW-M3/4W
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 1 mA
Package / Case : TO-3PW
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Series : Vx0100Px
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 100 V
Vf - Forward Voltage : 690 mV
Ifsm - Forward Surge Current : 300 A
If - Forward Current : 40 A