SMB8J15CAHE3/5B
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMB8J15CAHE3/5B
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 800 W
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 24.4 V
Breakdown Voltage : 16.7 V
Series : SMBxJ
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 800W 15V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified