SMBJ24CA-E3/5B
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ24CA-E3/5B
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 38.9 V
Breakdown Voltage : 26.7 V to 29.5 V
Series : SMBJxA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 24V 5% Bidir