SMBJ170CAHE3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ170CAHE3/52
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 275 V
Breakdown Voltage : 189 V
Series : SMBJxA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 170V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified