SMA6J7.5A-E3/5A
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMA6J7.5A-E3/5A
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 4 W
Package / Case : DO-214AC-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 11.8 V
Breakdown Voltage : 9.21 V
Series : SMA6J
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 7.5V 5% Unidir